ZORAKİ NİKAH

Piyasaya yüksek faizle borçlanan Sabri Bey borçlarını ödeyemeyince çareyi intihar etmekte bulur. Geriye çok miktarda borç kalması ile beraber karısı Macide Hanım ve kızı Betül kendilerini çaresiz bir durumda bulur. Her şeylerini satarak borçları kapatmaya çalışan anne kızın elinde sadece oturdukları konak kalır. Aile avukatlarından konağın da Saltuk Kaplan adında bir iş adamına ipoteklendiğini öğrenmeleri ile Betül ve annesi ne yapacaklarını şaşırır. Saltuk Kaplan’ın avukatının, Betül ve annesinin bir hafta içinde konağı boşaltmasını istemesi üzerine Betül hiç istemese de çaresiz bir şekilde kendilerine altı ay süre vermesini istemek üzere Saltuk Kaplan’a gider. Genç ve bir o kadar da güzel Betül’ü karşısında gören Saltuk kaplan, Betül’e isteğini kabul edebileceğini hatta konağın temelli onlarda kalabileceğini söyler. Ancak bunun karşılığında Saltuk Kaplan’ın Betül’den bir isteği olacaktır ve sadece Betül’ün bu isteği kabul etmesi durumunda konak Betül ve annesinde kalacaktır.

Şahsen çok beğendiğim ve ilk fırsatta tekrar dinleyeceğim oyun Tayfun Türkili tarafından yazılmış. Korku, gerilim, komedi, dram gibi birbirinden çok farklı tarzlarda oyunları bulunan Tayfun Türkili, bu alanda ne kadar iyi olduğunu, bu oyunla bir kez daha bizlere gösteriyor.

Yapım: TGRT
Tür: Komedi
Yapımcı: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Tayfun Türkili
Ses Kayıt: Mahmut Acar
Kurgu: Didem Türkmen

Seslendirme
Selçuk Dinçer

https://www.youtube.com/watch?v=wXnPea1O1js

5 thoughts on “ZORAKİ NİKAH

 1. Yeşilçam filmi tadında,pek çok duyguyu birarada yaşatan güzel bir Tayfun Türkeli eseri daha.Sadece kulağa değil kalbe,duygulara da sesleniyor.Keyifle dinledim.Sıra sizde.

  1. Oyunu dinlediğimde ben de Yeşilçam filmi izliyormuş gibi hissetmiştim.
   Her yönüyle son derece keyifli bir oyun.

  1. Betül Hanım uyarınız için teşekkürler.
   Linkler yenilenmiştir.
   Bahsettiğiniz diğer oyun (Bizim Zamanımız) arşivimizde olmadığı için sitemize ekleyemiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir