ÖLÜM SIRASI

Schivil, Chicago’da yaşayan bir genç kızdır. Bir gün kasabada yaşayan halasından bir mektup alır. Halası mektupta çok acele gelmesini istemektedir. Halasını çok seven Schivil aldığı mektup üzerine vakit kaybetmeden halasının yanına gider. Halası birisinin onu zehirlemeye çalıştığını düşünmektedir.

Yapım: TGRT
Tür: Polisiye, Cinayet
Eser: Mignon Good Eberhart
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Radyoya Uyarlayan: Tayfun Türkili
Ses Kayıt: Mahmut Acar
Kurgu: Didem Türkmen


7 thoughts on “ÖLÜM SIRASI

  1. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu oyun için indirme linkleri eklenmiştir.
   İnsanların radyo tiyatrolarına daha rahat ulaşabilmeleri için tüm oyunları indirilebilir şekilde paylaşmak istesek de yayıncı haklarına duyduğumuz saygıdan dolayı oyunları sadece yayıncıların paylaşımları (TRT FM youtube, NTV Radyo Soundcloud) üzerinden yapıyoruz. TGRT FM ve Diyanet Radyo arşivlerini paylaşıma açtıkları için (sonsuz teşekkürler 🙂 )onların oyunlarını indirilebilir şekilde paylaşabiliyorum.

   1. TGRT ye sonsuz teşekkürler hem ortaya koyduklari mükemmel eserler için hemde bunlara rahat ulaşmamıza imkan sağladıkları için…Admin sana da teşekkür ederim ama bir ricam olacak uzun tiyatrolari part part değilde tek butonda paylaşsan daha iyi olmaz mi tabii böyle birşey mümkünse..ml

    1. Güzel yorumlarınız için bizler de teşekkür ederiz.
     Yayıncı haklarına duyduğumuz saygıdan dolayı uzun tiyatroları tek bölümde ancak yapımcılar o şekilde paylaşırsa paylaşabiliyorum. TGRT birleştirip tek parça halinde yayınlamadığı için o şekilde paylaşmam ne yazık ki mümkün değil.
     TGRT’nin paylaşımlarına özellikle dikkat ediyorum. Sonuç olarak özel bir radyo kanalı ve yapmak zorunda olmamalarına rağmen pek çok radyo tiyatrosu yaparak bizleri bu güzel eserler ile buluşturdular. (TGRT’ye sonsuz teşekkürler)
     TGRT radyo tiyatrolarını youtube kanalı üzerinden de yayınlamaya başladı. İlerde TGRT oyunlarını paylaşırken, TGRT’nin kendi youtube kanalı üzerinden yaptığı paylaşımlara daha fazla öncelik vereceğim. Belki bu sayede TGRT’nin dikkatini çekerek arşivlerinde kalmış eserler varsa yeniden gün yüzüne çıkmasını sağlayabiliriz.

     1. Şu radyo tiyatrosu gerçekten büyük bir hazine bence hem kültürümüzü geliştiriyor hemde zamanın nasıl geçtiğini anlamiyorum.Iyi ki radyo tiyatrosuyla tanışmışim kendimi bu konuda çok şanslı hissediyorum

 1. Merhaba, her gun en az 1 saat radyo tiyatrosu dinliyorum. Benim icin cok ayri bir keyif. Bunu bizlere sagladiginiz icin cok tesekkur ediyorum. Emeginize saglik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir