OKÇU

İsviçre’nin bir kantonunda yaşayan halk, vali tarafından koyulan ağır vergiler altında her gün biraz daha ezilmektedir. Daha fazla dayanamayan halk valiye karşı ayaklanır. Çok sert bir şekilde bastırılan ayaklanma sonrasında halkın tek umudu Wilhelm Tell olmuştur.

Eser bir süre Naziler tarafından propaganda amacıyla kullanılmasına rağmen bir süre sonra Hitler’in emriyle 1941 Haziranında yasaklanır. Adolf karşıtları bu yasaktan iki ay sonra İsviçre’nin Rütli kentinde, Wilhelm Tell oyununda gerçekleşen zorba derebeyine karşı yapılan yemin sahnesini oynarlar.

Yapım: TGRT
Tür: Macera, Dünya Edebiyatı
Yazan: Friedrich Schiller
Eser: Wilhelm Tell (Fransızca :Guillaume Tell) (1803–1804)
Senaryo: Nihal Gökçek
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Kayıt Montaj: Didem Türkmen
Program Yönetmeni: Erol Güldiken

Seslendirenler:
Vali: Sezai Aydın
William Tell: Hakan Vanlı
Melih Ceylan
İskender Bağcılar
Yaşar Özdemir
Devrim Parscan
….


7 thoughts on “OKÇU

  1. Kusura bakmayın sesi tam alamamışım william teli Hakan vanlı seslendiriyor diğer sesler ise melih ceylan iskender bağcılar yaşar Özdemir devrim Parscan

   1. Fettah Bey, seslendirme listesi güncellenmiştir.
    Furkan Bey de Rıza Karaağaçlı olduğu kanaatindeydi.
    Bilgilendirme için teşekkürler.

    1. Ben tekrar bu tartışmaya dahil olacağım çünkü oyunu tekrar dinlediğimde okçu karakterini Hakan vanlının seslendirdiğini anladım bence kesinlikle rıza karaağaçlının sesi değil. Cengiz bey siz de dinleyip karar verebilirsiniz bu videoda Hakan vanlı Recep Cinisliyi seslendirmiş https://youtu.be/KNhgVjoPYlc

     1. İki seste çok benziyor ama bana sanki Hakan Vanlı’nın sesiymiş gibi geldi.
      Yazıyı güncelliyorum. (Zaten William Tell’i düzeltiyorum diye valinin sesini değiştirmişim daha önce. Valinin sesini düzeltiyorum 🙂 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir