ÇATININ SIRRI

İki arkadaş bir çatı katı kiralarlar. Ev sahibinin onlardan tek isteği kilitli odaya girmemeleridir. İki arkadaş eve taşındıktan bir süre sonra kilitli odada ne olduğunu merak edip, odaya girmeye karar verir.

Yapım: TRT (İzmir Radyosu)
Menşei: Yerli
Yazan: İnci Kalkan, Nazmi Kalkan
Yöneten: Hülya Savaş Gürkan
teknik Yapım: Savaş Erhan
Efektör: Osman Keykubat
Yapımcı: Aygül Ordu

Seslendirme
Adnan: Gürol Tonbul
Sezgin: Ahmet Dizdaroğlu
Ev Sahibi: Selmin Barutçu
Özge: Şebnem Tacal (Şebnem Doğruer Taçal)
Allona: Füsun Masri
Selahaddin: Recep Ayyıldız
Görevli: Mehmet Avdan
baş Hekim: Şinasi Yurtsever
Berna: Güldeniz Türküstün (Güldeniz Eltepe)
Tesisatçı: Tayfun Bakırdöken

Seslendirme listesini oyundan almış olmama rağmen bir yanlışlık olmasından şüpheleniyorum. Oyunda Güldeniz Türkuslu demesine rağmen; Güldeniz Türkuslu hakkında bir bilgi bulamadım. Seslendirme sanatçısının Güldeniz Türküstün olmasından şüpheleniyorum. Seslendirme sanatçısını sesinden tanıyan takipçilerimiz yorum kısmına yazarak bizi bilgilendirebilirse yazıyı düzelteceğim.


2 thoughts on “ÇATININ SIRRI

  1. Merhaba Üstadım, bir hafta kadar oluyor, İzmir Devlet Tiyatrosu’nun kıymetli sanatçılarından Güldeniz Türküstün Eltepe Hanım’ın Cahide Sonku’yu canlandırdığı “Bir Düş Gibi (Cahide Sonku)” oyununa gittim, işin garibi, Çatının Sırrı oyunundaki Ev Sahibesi’nin sesiyle Güldeniz Hanım’ın sesi birebir uyuşuyor. Selmin Barutçu Hanımefendi’nin ise ses tınısı biraz daha farklı gibi…Güldeniz Hanım’ın soyisimlerinden biri sizin de doğru ifade ettiğiniz gibi Türküstün, diğer soyismi ise Eltepe. Yalnız bu oyunda Berna karakterini Güldeniz Hanım’ın canlandırdığını tahmin etmiyorum.

    Şunu da ifade etmek isterim ki değerli bir emek varediyorsunuz bu güzel site ile. Sürekli olmasını can-ı yürekten dilerim, emeklerinize sağlık, teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir